Ви, напевно, будете здивовані, дізнавшись, що подрібнювач харчових відходів або диспоузер був винайдений у далекому 1927 році. Його творець – американський архітектор Д. Хамес, який отримав на нього патент, після чого ним же була створена компанія InSinkErator. Вже наприкінці 30-х років минулого століття цей пристрій заполонив ринки США.
До речі, на якийсь час диспоузери були заборонені для використання. Американські користувачі з великим ентузіазмом зустріли новинку на своїй кухні і стали кидати в подрібнювач не тільки харчові відходи, а й інше побутове сміття, що не найкраще вплинуло на стан каналізаційних мереж. Це й спричинило тимчасову заборону. Що було далі та які основні переваги та недоліки подрібнювачів харчових відходів – про це у нашій статті.
Навіщо потрібний подрібнювач харчових відходів (диспоузер)
Продовжуючи історію подрібнювачів, треба сказати, що в 1950 роках Агентство Охорони Здоров'я підтвердило, що при правильній експлуатації диспоузерів, вони не завдають шкоди каналізаційній системі. В даний час подрібнювачі встановлені у більш ніж половині домогосподарств США.
Тепер про те, навіщо потрібний диспоузер на кухні. Існує цілих сім причин для того, щоб він з'явився у вашому будинку:
- Економія грошей. За наявності подрібнювача ви зменшуєте витрати на утилізацію побутового сміття. На 60% воно складається з відходів їжі, які успішно подрібнюються у диспоузері. Як результат, ви використовуєте менше мішків для сміття. Якщо ж ви платите за обсяг сміття, що вивозиться, то економія ще більш відчутна.
- Відсутність неприємного запаху. Джерелом неприємного запаху на кухні є насамперед харчові відходи. Подрібнюючи в диспоузері і видаляючи їх через систему каналізації, ви позбавитеся цієї проблеми назавжди.
- Гігієна та порядок на кухні. З подрібнювачем набагато простіше підтримувати кухню чистою. Обробляти овочі можна безпосередньо в раковині або поруч із нею, після чого ввімкнувши диспоузер миттєво видаляти їх через каналізаційну систему.
- Запобігання появі шкідників. Гризунів та комах приваблюють харчові відходи, які знаходяться у квартирі або зберігаються у баку поряд з будинком. Не буде відходів, не буде шкідників.
- Запобігання засміченню. Великі фрагменти, що залишилися після обробки овочів та фруктів, можуть спричинити засмічення каналізаційних труб. Якщо вони попередньо подрібнені диспоузером, система працюватиме без збоїв.
- Господарські роботи стануть легшими. З подрібнювачем скоротиться час, необхідний на приготування їжі, оскільки обробляти овочі та фрукти буде зручніше та простіше. Виносити сміття ви будете рідше, як і прочищати зливні отвори.
- Турбота про довкілля. Більшість твердих комунальних відходів вирушає на сміттєві майданчики, площа яких зростає з року в рік. Диспоузер допомагає знизити обсяг відходів, що вивозяться на звалища, а ті, що видаляються каналізаційними мережами, можуть використовуватися для виробництва органічних добрив.
А тепер про характеристики самих диспоузерів, які одночасно є їх перевагами. Механічні подрібнювачі харчових відходів активуються напором води, а в електричних використовується кнопка, зазвичай, бездротова. З'явилися відходи – включили диспоузер і швидко позбулися їх.
У конструкції електричних пристроїв є камера з дробильними молоточками, де відбувається подрібнення харчових відходів. Такі аксесуари можуть впоратися практично з будь-якими відходами, включаючи кістки, кірки від динь та кавунів, шкаралупою від яєць і т.д. Як рушійну силу використовують індукційні двигуни високої потужності з низьким рівнем шуму.
Подрібнювачі оснащуються системою захисту від перевантажень та опцією реверсного обертання. Об'єм камери для дроблення та потужність пристрою вибираються в залежності від кількості та типу відходів. Наприклад, для великої родини із 4 осіб підійдуть подрібнювачі потужністю 550 ВТ з об'ємом камери 1200 мл. Докладніше про вибір подрібнювачів читайте у нашій статті.
Чи є мінуси у диспоузерів побутових відходів?
Їх не можна назвати недоліками, але все ж таки ми згадаємо про них. По-перше, для роботи диспоузерів необхідна вода, тому дещо зросте її витрати. По-друге, при використанні електричного подрібнювача зросте споживання електроенергії. На скільки збільшаться ваші витрати? Споживання води збільшиться на 3-5 літрів, а електроенергії - на 100 Вт на добу. Вважаємо, що це не дуже багато.
В іншому, поява у вас в будинку кухонного подрібнювача обіцяє лише вигоди, не кажучи про ваш внесок у загальну справу захисту навколишнього середовища. У нашому каталозі представлені подрібнювачі побутових відходів, розроблені японськими інженерами та випущені під торговою маркою Leomikao.